Barvy v interiéru dle znamení

Barvy v interiéru dle znamení

Barvy dokážou hodně. Ovlivňují naši náladu, soustředěnost. Ovlivňují i to jak komfortně se cítíme. Ovlivňují také vnímání prostoru. Barvou můžeme hodně pokazit, ale také prostor hodně oživit. 

Jak ale reagujeme na barvy v závislosti na znamení zvěrokruhu? 

Beran - odstíny růžové

Řekli byste, že toto hrdé znamení upřednostní růžovou barvu? Hodně lidí růžovou barvu vnímá jako vhodnou maximálně do dětského pokojíčku. Ale pro dynamického člověka, jako beran je, je to barva, která mu poskytuje jakousi záchranu a to především v teplejších odstínech. Beranům se může také líbit odstín žluté a oranžové

Býk - černá

Určitě nelze říct, že lidé ve znamení Býka by měli mít celý být na černo. Černé či tmavé prvky prvky v interiéru jsou ale ideální možností jak si toto znamení může vyrovnat náladu. Tmavé doplňky laděné do tmavě hnědé či béžové jsou doplňkem k tvrdohlavému a jasnému postoji k životu. 

Blíženci - žlutá

Teplé a syté barvy - to je barva Blíženců. Aktivní a energická barva stejně jako toto znamení. Žlutá či podobně teplá barva je pro ně zdrojem inspirace a tepla domova.

Rak - světlemodrá

Rak je především lenošivé znamení. A kde lépe lenošit než na modrém obláčku? Rak potřebuje klidné barva a právě modrá je velmi uklidňující. Vhodné jsou také jiné uklidňující barvy - kombinace šedé, jemně žluté či fialové. To pravé pro duši raka. 

Lev - fialová

Lev dokáže inspirovat kohokoli a velmi snadno vás nakazí svou lásku k životu a dobrou náladou. Odstíny fialové vytvářejí doma úžasnou atmosféru, a to Lev nutně potřebuje.

Panna - ve světle

Kultivované světlo ve které se může cítit bezpečně. To je hlavní specifikum barvy, které potřebuje znamení Panny. Krémová, smetanová, béžová s kombinací hnědé jsou vhodnou kombinaci, která určuje pořádek a sílu, vyzařuje energii.

Váhy v zelené

Harmonie - to je to co Váhy hledají a to je i to co jim poskytuje právě zelená barva. Odstíny zelené jsou vždy šťavnatým osvěžením, a pokud je ještě dobře zkombinujete s nábytkem, máte vyhráno.

Štír - červená

Intuice, vášeň a smyslnost: asi tak byste vystihli štíra. I když je červená relativně agresivní barva, správě zvolené odstíny přesně vystihnou právě štíra. 

Střelec – čokoládověhnědá

Filozofická nálada Střelce potřebe barvu neutrální, lhostejnou. 

Kozoroh do šeda

Neutrální barvy pomáhají Kozorohem v tom, aby se staly silnější osobností, aby byly disciplinovaní a organizování. Zkuste ji zkombinovat například s modrou. Kozorozi mají rádi pocit dobře vykonané práce, a proto by měli věnovat zvýšenou pozornost zařizování interiéru, kde tráví nejvíce času.

Vodnář - oranžová

Vodnář je znamení originální, potřebuje dobrou náladu. K tomu mu určitě pomůže oranžová, která stimuluje píli a pomáhá se zbavit stresu

Ryby do modra

Ryby jsou na modrou citliví, ale v tom dobrém slova smyslu. Modrá jim pomůže, aby byly harmonické a inspirované. Je to barva vody a prostoru. Tato křehká povaha si doslova vyžaduje mít kolem sebe krásu.